Atrakcje turystyczne

Kościół NMP

Kościół NMP położony jest około 1,5km na pn. zach. od obecnego miasta, przy ulicy Staromiejskiej. Istnienie w tym miejscu świątyni wiązać należy z funkcjonowaniem pierwotnej osady miejskiej. Wzmianki informują o istnieniu budowli z drzewa modrzewiowego. Obecny wygląd kościółek zawdzięcza odnowieniom dokonanym w 1820 roku. Wewnątrz kościoła na ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej ufundowany przez księdza Bartosika. Od strony południowej do bryły świątyni przylega kaplica Św. Rozalii, ufundowano ją w 1873 roku w czasie epidemii cholery. W ciągu roku w świątyni odprawiana jest tylko jedna msza święta, zawsze w pierwszą niedzielę sierpnia, o godzinie 12.00. Wokół kościoła rozciąga się cmentarz. Nieopodal muru cmentarnego znajduje się rozległa budowla ziemna, popularnie zwana "kopcem tatarskim", jest to pozostałość po ziemnodrewnianym grodzie, pochodzącym prawdopodobnie z czasów wczesnopiastowskich. Wokół fortalicji znajdowała się zapewne niewielka osada, pełniąca rolę usługowego zaplecza dla załogi grodu.

Inne obiekty
Kościół Św. DuchaMiejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w IłżyPiec garncarskiMuzeum Regionalne w IłżyKościół farnyRUINY ZAMKU BISKUPÓW KRAKOWSKICH W IŁŻY
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.