Atrakcje turystyczne

Arboretum – ogród botaniczny w Marculach

„Arboretum" o powierzchni 6,5 ha jest specjalistycznym ogrodem botanicznym, w którym podstawowym działem są kolekcje drzew i krzewów uzupełnione nasadzeniami najciekawszych bylin. W ogrodzie w chwili obecnej zgromadzono około 400 gatunków drzew i krzewów rodzimego pochodzenia oraz ze strefy klimatu umiarkowanego. Najliczniej reprezentowane są drzewa z rodzaju klon - 30 gatunków i magnolia - 26 gatunków. Ogród w swych założeniach spełnia trzy podstawowe cele i zadania: edukacyjny, naukowy i społeczny. Realizacja ich odbywa się na różnym poziomie - studenci, uczniowie szkół średnich i podstawowych, techników leśnych, ogrodniczych i terenów zieleni. Obiekt ze względu na swoje położenie (lasy Puszczy Iłżeckiej) wydaje się być szczególnie atrakcyjny dla osób które cenią sobie wypoczynek w ciszy i spokoju. Do arboretum z Iłży można dojechać Zabytkową Kolejką Wąskotorową lub drogą krajową nr 9.

Wiecej na: www.marcule.radom.lasy.gov.pl

Inne obiekty
Dom SunderlandaIłżecki Park LinowyRUINY ZAMKU BISKUPÓW KRAKOWSKICH W IŁŻYMuzeum Regionalne w IłżyKościół Św. DuchaMiejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Iłży
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.