Atrakcje turystyczne

Dom Sunderlanda

Tak zwany "dom Sunderlanda" znajduje się przy ulicy Podzamcze. Pierwotnie mieściła się tu Fabryka Naczyń Fajansowych Leviego Sunderlanda. Przedsiębiorca uruchomił zakład około roku 1823; fabryczka istniała do 1903 roku, kiedy to po pożarze ostatecznie ją zlikwidowano. Właściciele budowli, potomkowie Leviego, przebudowali ją wtedy na kamienicę czynszową, która stoi do dnia dzisiejszego. To właśnie w tym domu bywał u swojej ciotki, znany poeta międzywojnia Bolesław Leśmian. Obok właśnie tego domu do dnia dzisiejszego znajduje się malinowy chruśniak tak pięknie opisywany przez Bolesława Leśmiana.

Inne obiekty
Kościół Św. DuchaPiec garncarskiRUINY ZAMKU BISKUPÓW KRAKOWSKICH W IŁŻYIłżecki Park LinowyArboretum – ogród botaniczny w MarculachZabytkowa kolej wąskotorowa
Popularne artykuły
W Iłży powstanie Uniwersytet Trzeciego WiekuLeśmian już na stałe w Iłży.Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna od 1 października.

 Kamera - Rynek

 

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.