Nocna i świąteczna opieka medyczna

Informujemy, że mieszkańcy Gminy Iłża mogą bezpłatnie korzystać z usług z zakresu nocnej i świątecznej opieki medycznej. Usługi świadczy na naszym terenie Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach. Osoba potrzebująca pomocy winna zadzwonić pod jeden ze wskazanych numerów telefonów:

048 331 26 78, 516 192 665 lub zgłosić się osobiście pod jeden ze wskazanych adresów:
Radom, ul. Okulickiego 58/70
Pionki, ul. Sienkiewicza 23

Należy pamiętać, że w przypadku zagrożenia życia należy bezzwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe : tel 999

 

Zasady udzielania świadczeń:

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do  8.00 dnia następnego.

Pomoc świadczona jest punktach nocnej opieki i nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotne, do którego jesteśmy zapisani.  Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne ( dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania.

Dyżurujący w przychodni lekarz udziela porad:

  • w warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych)
  • telefonicznie.

W dni ustawowo wolne od pracy, po godzinie 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Szczegółowych informacji na temat praw pacjenta udziela Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ - Delegatura w Radomiu,
ul. Piastowska 4
26-617 Radom
tel: 048 3698470

Popularne artykuły
Iłżeckie targi pracy już 18 sierpnia !V Iłżecki Półmaraton Charytatywny - ruszyły zapisy!Trwa budowa boiska na terenie domków jednorodzinnych.

 Kamera - Rynek

 

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.