Szkoła w Seredzicach ma już patrona i sztandar
Szkoła w Seredzicach ma już patrona i sztandarSzkoła w Seredzicach ma już patrona i sztandarSzkoła w Seredzicach ma już patrona i sztandarSzkoła w Seredzicach ma już patrona i sztandarSzkoła w Seredzicach ma już patrona i sztandarSzkoła w Seredzicach ma już patrona i sztandar

Obchody stulecia szkoły, nadania jej imienia, sztandaru i obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.    W sobotę w podstawówce w Seredzicach świętowali nie tylko uczniowie.
Uroczystości rozpoczęły się msza świętą w kościele w Seredzicach. Następnie na placu szkolnym odczytano uchwałę     o nadaniu szkole imienia Ludwika Kupczyka.
- Otrzymaliśmy sztandar szkoły, były przemówienia gości, m.in. marszałka Adama Bielana, Teresy Bartosiewicz Przewodniczącej Rady Powiatu Radomskiego, burmistrza Iłży Andrzeja Moskwy czy pani kurator - wylicza Sławomir Pionka, dyrektor PSP w Seredzicach.
Specjalnie na tę okoliczność młodzież przygotowała pokaz artystyczny. Był polonez i scenka historyczna przestawiająca m.in. rozbiory, wojny i aresztowanie patrona przez gestapo.
W obchodach wzięli udział również potomkowie Ludwika Kupczyka. Szczególne emocje wywołał list Tomasza Kupczyka to swojego dziadka Ludwika.
Ludwik Kupczyk żył w latach 1888-1944. Był kierownikiem Szkoły Powszechnej w Seredzicach. Został aresztowany pełniąc obowiązki służbowe w szkole 13 marca 1941 roku. Wywieziono go do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, a następnie do Mauthausen, gdzie 23 marca 1944 roku zmarł z wycieńczenia.
Uroczystość zakończyła się festynem ludowym przy muzyce.

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.