Niezwykle ważny dzień dla druhów z Alojzowa
Niezwykle ważny dzień dla druhów z AlojzowaNiezwykle ważny dzień dla druhów z AlojzowaNiezwykle ważny dzień dla druhów z AlojzowaNiezwykle ważny dzień dla druhów z AlojzowaNiezwykle ważny dzień dla druhów z Alojzowa

W sobotę, 25 sierpnia, odbyły się uroczystości 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Alojzowie. Z tej okazji druhowie otrzymali nowe wyposażenie strażackie.
Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele w Alojzowie. Stamtąd uczestnicy przemaszerowali na plac przed remizą, gdzie odbyła się dalsza część ceremonii.
Poprowadzili ją Krzysztof Kozera, dyrektor Domu Kultury w Iłży oraz Marek Łuszczek, zastępca burmistrza Iłży i prezes zarządu miejsko-gminnego związku OSP.
Historię powstania jednostki przedstawił zebranym Ryszard Duraziński, prezes jednostki OSP w Alojzowie. Podczas ceremonii odznaczono strażaków, przekazano również sprzęt pożarniczy dla czterech jednostek OSP: w Alojzowie, Pakosławiu, Seredzicach i w Iłży.
To sprzęto ochrony osobistej strażaka o łącznej wartości ok. 100 tys. zł, który ufundował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Przekazała go Bożenna Pacholczak, wiceprzewodnicząca Sejmiku.
W imprezie wzięły udział poczty sztandarowe, pododdziały jednostek Ochotniczych Straży pożarnej z terenu gminy Iłża oraz z gminy Skaryszew, zaproszeni goście, m.in. przedstawiciele Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Zbigniew Gołąbek i Bożenna Pacholczak, radni Rady Miejskiej i radni powiatowi oraz mieszkańcy sołectwa Alojzów. Impreza zakończyła się biesiadą strażacką w siedzibie OSP Alojzów.

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.