Wielkie malowanie rynku w Iłży
Wielkie malowanie rynku w IłżyWielkie malowanie rynku w IłżyWielkie malowanie rynku w IłżyWielkie malowanie rynku w IłżyWielkie malowanie rynku w Iłży

W czwartek na iłżeckim rynku odbyło się wielkie rysowanie
To w ramach zajęć wakacyjnych w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Iłży. - Dwa razy w tygodniu mamy zajęcia związane z książkami. Były już wiersze Pana Pierdziołki, dziś zajęcia odbyły się w oparciu o książkę „O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie" i stąd nasze malunki na płycie rynku - mówi Małgorzata Kosel z iłżeckiej biblioteki.
Do wspólnej zabawy został także zaproszony wiceburmistrz Iłży Marek Łuszczek, który namalował psa. Przyłączyli się również Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skrobisz oraz Radny Cezary Ziembicki.
Po ozdobieniu rynku dzieci udały się do Izby Pamięci Bolesława Leśmiana i do malinowego chruśniaka, gdzie zjadły pyszne ciasto z malinami.
W ramach wakacji w bibliotece w planach są jeszcze zajęcia związane m.in. z książkami „Czerwony Kapturek" czy „Muminki". - Staramy się, by zajęcia były związane tematycznie z książkami i żeby nie były nudne - dodaje Małgorzata Kosel. - Dzieci robiły też już drzewka szczęścia do książki o przytulaniu.
W zajęciach uczestniczy ponad 20 dzieci, do tego także grupa półkolonii.

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.