Kolejne udane Iłżeckie Dni Kultury
Kolejne udane Iłżeckie Dni KulturyKolejne udane Iłżeckie Dni KulturyKolejne udane Iłżeckie Dni KulturyKolejne udane Iłżeckie Dni KulturyKolejne udane Iłżeckie Dni KulturyKolejne udane Iłżeckie Dni Kultury

Występy przedszkolaków, koncert Laureatów Słowa i Piosenki, gala taneczna zespołów tanecznych z DK Iłża i ŚDK w Jasieńcu Iłżeckim wypełniły program tegorocznego święta Iłży. A na deser wystąpiły gwiazdy: kabaret „Koń Polski" oraz zespół „Effect" i „Andre".
Iłżeckie Dni Kultury rozpoczął korowód dzieci i młodzieży szkolnej prowadzony przez Iłżecką Orkiestrę Dętą od Rynku Miejskiego do sali widowiskowo-kinowej Domu Kultury., gdzie odbyła się inauguracja imprezy. Zastępca Burmistrza Iłży Marek Łuszczek w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Skrobisza i Dyrektora Domu Kultury Krzysztofa Kozery dokonali uroczystego otwarcia Iłżeckich Dni Kultury. Następnie zgromadzeni młodzi widzowie i ich opiekunowie wysłuchali Koncertu Orkiestry Dętej oraz obejrzeli występy szkół podstawowych z Iłży i Seredzic. Kulminacyjnym punktem inauguracji były prezentacje Laureatów Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży SŁOWO I PIOSENKA.
Podczas imprezy swój czas miały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Iłży, które występowały w układach tanecznych. Pięknie zaprezentowały się również dzieci z „Bajkowego Dworku". Po prezentacjach przedszkoli odbył się Koncert Laureatów Festiwalu Artystycznego „Słowo i Piosenka", w którym wystąpili nagrodzeni w kategorii Piosenka: Michalina Madetko z Krakowa, Mariusz Kita z Iłży, Julia Michalska z Lipska, Agata Sobólska z Ostrowca Św. i Adrianna Olszańska z Radomia.
Po piosenkarskich występach wraz z licznie zgromadzoną publicznością przyszedł czas na galę taneczną w wykonaniu zespołów i solistów z Domu Kultury w Iłży i Środowiskowym Domu Kultury w Jasieńcu Iłżeckim. W programie gali wystąpiły również wokalistki: Natalia Ruśkowska i Lena Rzońca. Po programie artystycznym zaproszeni na scenę zostali sponsorzy: Burmistrz Iłży i Przedstawiciele Rady Miejskiej Iłży i Powiatu oraz prywatni darczyńcy.
W sobotę iłżanie i przyjezdni bawili się do późnych godzin wieczornych przy muzyce zespołów country Ci-HO, Dżem Cover Band oraz Hymen. Program artystyczny wzbogacał ogólnopolski zlot motocyklowy organizowany przez Iłżecki Klub Motocyklowy Trzy Korony. W niedzielę wystąpił kabaret „Koń Polski" oraz zespoły „Effect" i „Andre".

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.