Co ma rycerz pod zbroją.........
Co ma rycerz pod zbroją.........Co ma rycerz pod zbroją.........Co ma rycerz pod zbroją.........Co ma rycerz pod zbroją.........Co ma rycerz pod zbroją.........Co ma rycerz pod zbroją.........

Co ma rycerz pod zbroją, czym różny się topór od siekiery i czym zajmują się rycerze w swoich wioskach – tego i wielu innych rzeczy można było się dowiedzieć podczas Turnieju Rycerskiego na zamku w Iłży. Tradycyjnie w pierwszy majowy weekend na iłżeckie wzgórze zjechali wojowie i widzowie z różnych stron kraju.
Do miasteczka zjechali członkowie bractw rycerskich z całej Polski, m.in. z Lublina, Krakowa czy Sandomierza.
Sobota i niedziela na zamku były wypełnione licznymi atrakcjami. W tym roku pogoda dopisała i przyciągnęła tłumy ciekawskich.
Oprócz widowiskowych rycerskich pojedynków „jeden na jednego” czy potyczek grupowych zebrani mogli wysłuchać wielu ciekawostek dotyczących życia rycerzy. „Zajrzeli” im pod zbroję i dowiedzieli się jak fachowo nazywa się wyposażenie rycerza, jakie nakrycia głowy nosiły niewiasty czy z czego wykonane były sukienki. Ochotnicy mogli sami przebrać się w zbroję rycerską i poczuć się jak bohaterowie tamtych czasów. Nie było to łatwe, bo sam miecz waży ok. 2,5 kg.
Jak zwykle nie zabrakło zabaw dla publiczności, w które włączyli się członkowie zespołu Łysa Góra, przedstawień teatralnych, gry terenowej „Strażnik zamku” czy pokazu sokolniczego grupy Vancos.
Niezwykle widowiskowy był pokaz grupy kaskaderów filmowych East Riders Stunt, którzy zaprezentowali między innymi i pokaz podpalania człowieka. Ciekawie opowiadali o swojej pracy na planach filmowych i zaprezentowali swoje możliwości na koniach.
W sobotę na zamku odbył się koncert zespołu Łysa Góra.
Tuż obok pola walki znajdował się średniowieczny obóz, gdzie można było podpatrzeć pracę rzemieślników. Było rozgrzewanie żelaza, pokaz sztuki kaligrafii Drużyny Grodu Piotrówka czy serwowanie średniowiecznych potraw oczywiście z rycerską polewką.

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.