Jarmark Wielkanocny, podsumowanie
Jarmark Wielkanocny, podsumowanieJarmark Wielkanocny, podsumowanieJarmark Wielkanocny, podsumowanieJarmark Wielkanocny, podsumowanieJarmark Wielkanocny, podsumowanie

W Niedzielę Palmową w iłżeckim Rynku odbył się Jarmark Wielkanocny. Impreza została zorganizowana już po raz czwarty. Twórcy ludowi i Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowali najpiękniejsze ozdoby wielkanocne. Nie zabrakło pisanek, ozdób i potraw, które muszą pojawić się na świątecznych stołach.

Na straganach można było kupić m.in. świąteczne dekoracje, skosztować i nabyć różnych pyszności i przede wszystkim dobrze się bawić w towarzystwie uśmiechniętych pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

Tradycyjnie podczas jarmarku został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną. W konkursie wzięły udział panie z KGW oraz placówki oświatowe, prace zostały wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. - Chodzi o to, by podtrzymywać naszą tradycję i obrzędowość oraz zachęcić młodych i nie tylko do plastyki obrzędowej – mówili organizatorzy.

Po dokonaniu oceny 45 prac konkursowych jury wyłoniło laureatów konkursu. Zostali nimi:

Karol Bartosik - PSP w Iłży

Olga Pałka - PSP w Iłży

Arkadiusz Michalik - PSP w Iłży

Zuzanna Lech - PSP w Iłży

Katarzyna Tusińska - PSP w Iłży

Roksana Życińska - PSP w Pakosławiu

Amelia Rutkowska - PSP w Pakosławiu

Fabian Dunal - PSP w Maziarzach St.

Nikola Mizerska - Szczerbińska - SP w Krzyżanowicach

Nikola Pisarska - PSP w Jasieńcu Iłżeckim

Julia Kiepas - PSP w Jasieńcu Iłżeckim

Natalia Kubiak - PSP w Jasieńcu Iłzeckim

Izabela Dolega - PSP w Seredzicach

1Grupa „Żabki“ - Przedszkole „Bajkowy Dworek“ w Iłży

Ponadto jury przyznało nagrody zespołowe za prace konkursowe wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Iłża oraz Świetlice i Pracownie Artystyczne. Pierwszą nagrodę otrzymały panie z KGW Seredzice, drugą KGW „Gaworzące Spódnice“ w Płudnicy a trzecie ex aequo: KGW w Jasieńcu Iłżeckim i KGW w Pakosławiu.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy ufundowane przez Samorząd Gminy Iłża.

Wszystkie prace konkursowe ozdób wielkanocnych można było oglądać na pokonkursowej wystawie przygotowanej przez pracowników Domu Kultury w Iłży w Holu Urzędu Miejskiego.

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.