W najbliższą niedzielę w Iłży odbędzie się Jarmark Wielkanocny

Po raz kolejny ludowi twórcy i Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują najpiękniejsze ozdoby wielkanocne. Nie zabraknie pisanek, ozdób i potraw, które muszą pojawić się na świątecznych stołach.


Na straganach będzie można kupić m.in.  świąteczne dekoracje, skosztować i nabyć różnych pyszności i przede wszystkim dobrze się bawić w towarzystwie uśmiechniętych pań z Kół Gospodyń Wiejskich.

Tradycyjnie podczas jarmarku zostanie rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną. W konkursie wzięły udział panie z KGW oraz placówki oświatowe, prace zostały wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Jurorzy obradowali i wyłonili najpiękniejsze ozdoby już w środę, nazwiska zwycięzców poznamy jednak dopiero w niedzielę podczas jarmarku, wtedy zostanę wręczone także nagrody. - Chodzi o to, by podtrzymywać naszą tradycję i obrzędowość oraz zachęcić młodych i nie tylko do plastyki obrzędowej – mówią organizatorzy.

Wszystkie prace konkursowe ozdób wielkanocnych zaprezentowane zostaną na pokonkursowej wystawie w Holu Urzędu Miejskiego w Iłży przygotowanej przez pracowników iłżeckiego Domu Kultury.
Organizatorem jarmarku jest iłżecki samorząd i Dom Kultury w Iłży.

Jarmark odbędzie się na iłżeckim rynku w niedzielę, 25 marca o godzinie 10.00

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.