Szybki PIT - rozlicz się przez internet

Szanowni Państwo!

Ministerstwo Finansów rozpoczęło kampanię informacyjną Szybki PIT, która wspiera podatników w rozliczeniu rocznego zeznania podatkowego (PIT). Szybki PIT organizowany jest jedenasty raz i obejmie swoim zasięgiem całą Polskę.

Celem kampanii jest przede wszystkim zachęcenie do szybkiego i łatwego rozliczania się przez internet i nie odkładanie tego obowiązku na ostatnią chwilę oraz pomoc w wypełnianiu rocznych zeznań podatkowych, w tym w formie elektronicznej.

Należy podatnikom uświadamiać, że składając PIT przez internet, można zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego.

W ramach tegorocznej kampanii Szybki PIT zaplanowano następujące działania, które pomogą podatnikom złożyć PIT za 2017 r.:

  • 6-7 kwietnia 2018 r. w najpopularniejszych centrach handlowych w największych miastach wPolsce będą czynne punkty rozliczeń PIT. Dzięki nim każdy podatnik będzie mógł wprzerwie między zakupami wysłać swój PIT przez internet,
  • w urzędach skarbowych są dostępne specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające wysłanie deklaracji przez internet przez cały okres rozliczeniowy, czyli do 30 kwietnia 2018r.,
  • 12, 19 i 26 kwietnia 2018 r. w Ministerstwie Finansów odbędą się dyżury telefoniczne, wczasie których eksperci odpowiedzą na pytania podatników dotyczące rozliczenia rocznego,
  • 26 i 27 kwietnia 2018 r. - czyli pod koniec okresu na składanie PIT, kiedy w urzędach panuje wzmożony ruch, wszystkie urzędy skarbowe w Polsce będą pracować dłużej.

Kampanię wspiera strona www.szybkipit.pl, gdzie podatnicy znajdą wszystkie informacje potrzebne do złożenia PIT, m.in. instrukcje i broszury informacyjne.

Działania są prowadzone również na profilu FB akcji.

 

Naczelnik

Pierwszego Urzędu Skarbowego

w Radomiu

 

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.