W drodze do niepodległości - wystawa w Liceum Ogólnokształcącym

Szanowni Państwo!

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Iłży, włączając się w obchody stulecia odzyskania niepodległości, zaprasza do obejrzenia wystawy „W drodze do niepodległości", która składa się z 30 tablic i jest jednym z elementów projektu edukacyjnego "Dla Niepodległej".

Od poniedziałku 26 lutego do czwartku 1 marca 2018 roku można będzie ją obejrzeć w budynku naszej szkoły w godzinach 8.00 - 16.00.

Wystawa została stworzona na bazie kalendarium wydarzeń istotnych dla odzyskania niepodległości oraz budowania II Rzeczy-pospolitej. 30 tablic opisuje historię od formowania się legionów w 1914 r., aż po reformę W. Grabskiego. Tablice ilustrowane zdjęciami z zasobu Narodowego Archiwum Cyfrowego i skanami dokumentów pochodzącymi z zasobu Archiwum Akt Nowych, pozwalają przyswoić wiedzę na temat formowania się granic i rozwoju Państwa Polskiego.

Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się w chronologicznym porządku z wydarzeniami, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę Europy, a także osobami, które były ważne dla rozwoju Państwa polskiego.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy

 

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.