Perły Powiatu już w kwietniu. Przedstawiamy pierwszych pretendentów.
Perły Powiatu już w kwietniu. Przedstawiamy pierwszych pretendentów. Perły Powiatu już w kwietniu. Przedstawiamy pierwszych pretendentów.

Od wielu lat Starosta Radomski organizuje Konkurs Gospodarczy - Perła Powiatu. Corocznie konkursie biorą udział przedsiębiorcy i rolnicy z terenu naszej gminy, a na przestrzeni lat wielu z nich osiągało najwyższe wyróżnienia.     Ta edycja Pereł Powiatu będzie dla Iłży wyjątkowa ponieważ uroczysta gala odbędzie się w nowo wybudowanej Sali Widowiskowo - Kinowej. Finał konkursu zaplanowany jest na kwiecień, ale już dziś pragniemy Państwu przedstawić pierwszego z przedsiebiorców.

Masarnia Państwa Markowskich z Płudnicy - kategoria „Produkt roku".
W kategorii produkt roku zgoszona została „Kiełbasa wiejska pieczona" produkowana przez Masarnię Państwa Markowskich z Płudnicy. Jest to kiełbasa wieprzowo - wołowa średnio rozdrobniona, wędzona - schłodzona. Wędzona na drewnie olchowym, dopiekana w wędzarni w temperaturze do 75oC - nie parzona bez substancji konserwujących. Produkt w osłonce naturalnej.
Skład: mięso wieprzowe 81 %, mięso wołowe 9 %, woda, sól, czosnek, pieprz, cukier. Wydajność: ze 117 g mięsa wyprodukowano 100 g produktu. Kiełbasa spełnia wszystkie wymogi dotyczące odstępstwa WWA (benzo(a)piren).

 

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.