Orkiestra w Iłży już podliczona
Orkiestra w Iłży już podliczonaOrkiestra w Iłży już podliczonaOrkiestra w Iłży już podliczonaOrkiestra w Iłży już podliczonaOrkiestra w Iłży już podliczonaOrkiestra w Iłży już podliczona

Finał zakończony, pieniądze policzone a organizatorzy zadowoleni. Mimo że nie udało się pobić rekordu to finał udał się wyśmienicie.
W tym roku udało się zebrać 22 tys. 8 zł i 34 grosze. Organizatorzy są jednak zadowoleni, bo zastanawiali się czy uda się przekroczyć 20 tysięcy złotych. Wszystko z powodu zmiany lokalizacji imprezy w tym roku. Finał iłżeckiego WOŚP odbył się w sali iłżeckiego liceum a nie, jak dotychczas, w sali gimnastycznej gimnazjum. Sala gimnazjum została uszkodzona podczas letniej wichury, remont jeszcze trwa.
Z tego powodu nie odbyły się sportowe rozgrywki, które zawsze przyciągały sporo osób, zresztą w sali gimnazjum przychodziło nawet po 2 tysiące osób, tu mieściło się zaledwie około 300. Ale i tak jesteśmy zadowoleni - mówi Krzysztof Kozera, szef iłżeckiego sztabu. Jak dodaje, za to w mniejszej sali lepiej zabrzmiały występy artystyczne.
Jak podkreślają organizatorzy, atmosfera podczas finału była bardzo ciepła, a wszyscy zaangażowani w Orkiestrę mogli liczyć na wsparcie pracowników szkoły.
Poza stałymi elementami finału, w tym roku odbył się pierwszy pokaz karate oraz występ Iłżeckiej Orkiestry Dętej.
Ze sprzedaży darów udało się zebrać łącznie ponad 4 tysiące złotych. Co ciekawe, zakupione torty przekazane przez Cukiernię Delicja były od razu przekazywane wolontariuszom czy pracownikom szpitala.
W tym roku kwesty miały podobny rezultat jak w ubiegłym roku. Co ciekawe w puszkach znalazły się nawet kilka banknotów po dwieście złotych. - Być może wpłynęły na to informacje, że spora część pieniążków z Orkiestry wraca w formie sprzętu do naszego szpitala - mówi Krzysztof Kozera.
Wolontariusze tradycyjnie kwestowali w Iłży i innych miejscowościach. Najwięcej trafiło do puszki wolontariuszy        w Jasieńcu Iłżeckim, bo 1546 zł, rekordowo też w Błazinach 880 zł. Po raz pierwszy wolontariusze kwestowali         w  Koszarach, zebrali tam około 500 zł.
Wśród iłżeckich wolontariuszy najwięcej zebrało ośmioro uczniów z podstawówki pod opieką Elżbiety Noszczyk, bo 812 zł. 749 zł zebrała pięcioosobowa grupa wolontariuszy a 602 zł zebrały przedszkolaki. Do zbiórek przyłączyły się też iłżeckie apteki, które zebrały ponad 900 zł. - zbiórki odbyły się bez incydentów, było bezpiecznie                i sympatycznie.
Tradycyjnie na koniec wszyscy zaangażowani w finał zjedli wielki tort z logo Orkiestry przygotowany przez Cukiernię Delicja. W tym roku tort dla wolontariuszy z puszkami przekazał także nowy sklep Lewiatan.
Impreza zakończyła się światełkiem do nieba. Wszyscy zebraniu otrzymali też symboliczne światełko - małe świeczki, żeby ogrzać się podczas pokazu.

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.