Orkiestra w Iłży zagra w najbliższy weekend.

Sztab orkiestry działa w iłżeckim Domu Kultury. Utworzyły go wraz z Domem Kultury Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Szkoła Podstawowa w Iłży. W tym roku iłżecką orkiestrę wspomaga prawie 200 Wolontariuszy, wśród których najliczniej reprezentowani są uczniowie podstawówki w Iłży, bo aż 100 osób. 9 osób to uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, 19 z Liceum Ogólnokształcącego, 11 z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach a ponad 40 osób to uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Iłża. W tym roku Finał WOŚP przeniesiony został do sali Gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Iłży przy ul. Jakuba Starszego 6. Ponadto w szkolnym gabinecie LO prowadzone będą bezpłatne badania medyczne organizowane przez GSZPOZ w Iłży.
Jak co roku o godzinie 9 wolontariusze będą kwestować z puszkami na terenie Iłży oraz w miejscowościach: Błaziny, Chwałowice, Jasieniec Iłżecki, Krzyżanowice, Pakosław, Maziarze Stare, Seredzice i Koszary.
Nie zabraknie też. m.in występów artystycznych, pokazów karate, konkursów dla publiczności i sprzedaży darów. Poza orkiestrowymi gadżetami Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy (koszulki, kubki, kalendarze, książki itp.) są także przedmioty przekazane przez darczyńców. Gmina przekazała piłkę do siatkówki z autografami Czarnych oraz piłkę byłego trenera Laura Lozzano oraz koszulkę, która była noszona przez jednego z siatkarzy podczas meczu, gdzie patronem Czarnych była gmina Iłża.
Tradycyjnie do sprzedaży wystawione zostaną torty z cukierni Delicja. Oczywiście nie zabraknie także wielkiego tortu dla uczestników na zakończenie imprezy. Są także dwa talony o wartości 100 zł każdy ze szkółka drzewek owocowych Radosława Dziury z Błazin. Są również dwa zabytkowe bawarskie kufle od anonimowego darczyńcy. - Firma Kajmex obiecała nam dary, podobnie jak wiele innych osób - mówi Krzysztof Kozera, dyrektor Domu Kultury w Iłży i szef iłżeckiego sztabu. Jak mówi, wiele przedmiotów do sprzedaży trafia do sprzedaży dopiero w dniu orkiestry. - Także czekamy, na dniach na pewno coś dobędzie - wyjaśnia.
Przypomnijmy, że rekordowy rezultat ubiegłorocznego finału znalazł uznanie w Fundacji WOŚP, która przekazała w listopadzie 2017 roku nowoczesny sprzęt dla iłżeckiego szpitala, na Oddział Pediatrii i Położnictwa o wartości 86.253,33 zł.
W ciągu ostatnich kilku lat szpital regularnie otrzymuje sprzęt z WOŚP, a łączna jego wartość wynosi już ponad 560,5 tys. zł.

Program Iłżeckiego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
9-18 - Kwesty na terenie Iłży oraz miejscowości: Błaziny, Chwałowice, Jasieniec Iłżecki, Krzyżanowice, Pakosław, Maziarze Stare, Seredzice, Koszary.
15 - Prezentacja Jasełek w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Iłży.
15.30 - Pokazy ratownictwa medycznego - OSP w Kotlarce.
16 - Sprzedaż darów na rzecz WOŚP.
16.30 - Pokazy Klubu Karate przy DK Iłża.
17.30 - Występy zespołów tanecznych i solistów DK w Iłży.
18 - Sprzedaż darów na rzecz WOŚP.
18.30 - Koncert Iłżeckiej Orkiestry Dętej.
19 - Sprzedaż darów na rzecz WOŚP.
19.30 - Występ Kapeli Iłżeckiej i Zespołu Wokalnego Klubu Seniora w Iłży.
19.50 - Poczęstunek tortem WOŚP
20 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA - (boisko przed Licem).

Organizatorami IMPREZY są: Burmistrz i Rada Miejska Iłży, Liceum Ogólnokształcące w Iłży, Szkoła Podstawowa w Iłży, Dom Kultury, Miejsko - Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Iłży przy współpracy: Powiatu Radomskiego, ZG OSP w Iłży, MGOSiR w Iłży, ZWiK w Iłży, GSZPOZ w Iłży, ZG LZS, GS Iłża, SPZZOZ - Szpital w Iłży, DPS w Krzyżanowicach, Szkół Miasta i Gminy, WTZ Jedlanka St., HUSQVARNA, KAJMEX - J. K. Sielwanowscy, OSP Kotlarka, „Staropolska"- H. i G. Góralscy, Sklepów JEDYNKA - A.M. Surus, ESBUD, MAR-BUD - Iłża, „MAMBA" - Z. Mroczkowski, Szkół Miasta i Gminy, Placówek Handlowych, Agencji Ochrony KRAL i WSPÓLNICY, Cukierni DELICJA - B.A. Sikorscy, Klubu Motocyklowego „TRZY KORONY - IŁŻA", Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych w Iłży.

 

Polecamy
Popularne artykuły
Jarmark Bożonarodzeniowy i Miejsko-Gminna WigiliaZaadoptuj psaTradycje i zwyczaje andrzejkowe w iłżeckiej bibliotece

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.