Niebo nad Iłżą rozbłysło po raz 15

Ten pokaz zostanie zapamiętany na długo. 1 stycznia po godzinie 20 po raz drugi iłżanie i nie tylko hucznie przywitali Nowy Rok. Noworoczny pokaz sztucznych ogni już na stałe wpisał się w cykl imprez. W tym roku wokół placu 11-go Listopada, skąd wystrzeliły pierwsze fajerwerki, zgromadziło się około 5 tysięcy osób, którzy podziwiali taniec sztucznych ogni. W poniedziałek wieczorem okoliczne parkingi były pozastawiane samochodami, ciężko było znaleźć miejsce na parkingu przy Biedronce czy koło szpitala.

Do centrum przybyli nie tylko iłżanie, ale także m.in. mieszkańcy okolicznych gmin, Starachowic, Skaryszewa, Zwolenia, Ostrowca, Lipska czy Radomia. Niektórzy ściągnęli do Iłży nawet swoje rodziny z dalekich stron. - Jedna pani zaprosiła na pokazy nawet swoją rodzinę z Wrocławia - mówi Mariusz Surus, główny organizator imprezy.

Po przemówieniach z placu 11 -go Listopada wystrzeliły pierwsze fajerwerki, później oczy zebranych przeniosły się na wzgórze zamkowe, gdzie przy muzyce odbyła się druga część pokazu.

Pokaz fajerwerków organizuje od lat Mariusz Surus, właściciel sklepu Jedynka z pomocą innych sponsorów.

W tym roku w organizację imprezy włączyło się również Miasto Iłża. Po przywitaniu wszystkich przez Mariusza Surusa i wymienieniu sponsorów, przybyłych powitał także i złożył życzenia noworoczne zastępca burmistrza Iłży Marek Łuszczek.

Mariusz Surus, który zapoczątkował pokazy patrzył na tłumy zebranych i nie wierzył w to co widzi. - Gdyby mi ktoś te 15 lat temu powiedział jak to się rozwinie to bym nie uwierzył, zaczynaliśmy od zwykłych rodzinnych fajerwerków - wspomina.

A zaczęło się od tego, że 15 lat temu córka pana Mariusza była zawiedziona tym, że przespała Sylwestra i fajerwerki, i wtedy narodził się pomysł małego pokazu w Nowy Rok.

Od tamtego czasu, sukcesywnie w przedsięwzięcie włączali się kolejni sponsorzy, a pokazy były coraz bardziej widowiskowe.

W tym roku pokaz wsparło aż 20 sponsorów. Dzięki temu, że pokaz wsparło miasto, zatrudniono dwie firmy do obsługi pokazów. Dolny pokaz obsługiwała radomska firma SULTEX, zajmująca się profesjonalnymi pokazami sztucznych, górny natomiast firma Pyrotech z Łodzi.

Zobacz galerię - dzięki uprzejmości portalu cozadzien.pl

 

Polecamy
... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.