Kiermasz Bożonarodzeniowy w wyjątkowo świątecznej atmosferze

Świąteczne ozdoby, stroiki, smakołyki, tradycyjne potrawy z terenu gminy iłżeckiej i wiele innych. W niedzielę 17 grudnia, na Rynku iłżeckim przed Urzędem Miejskim, już po raz trzeci, odbył się Kiermasz zorganizowany z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W kiermaszu tradycyjnie wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich w Gminy Iłża oraz lokalni przedsiębiorcy. Impreza rozrasta się z roku na rok, przybywa wystawców, ale także zwiedzających. Jak zauważają organizatorzy, tym razem pomogła także pogoda. Nie było deszczu, za to był lekki przymrozek. Ci, którzy przybyli w niedzielę na Rynek, mogli skosztować tradycyjnych świątecznych potraw, kupowali piękne ozdoby i słuchali pastorałek w wykonaniu wychowanków Domu Kultury w Iłży.

W tym, roku nowością był występ Iłżeckiej Orkiestry Dętej, która zgromadziła się przy choince w Rynku. Każdy z muzyków był ubrany w mikołajkowe czapki, wiele osób śpiewało z nimi pastorałki i kolędy oraz robili sobie z nimi zdjęcia.

Stałym punktem kiermaszu było oczywiście wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczną. Na konkurs zgłoszono prawie 200 prac, z który wyłoniono nagrodzonych. Wszystkie prace konkursowe można było podziwiać na wystawie w Holu Urzędu Miejskiego w Iłży.

Jury w składzie: Jacek Skiba, - Przewodniczący Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Iłży, Renata Iluchin - Radna Rady Miejskiej w Iłży oraz Paweł Chmielewski - Inspektor Urzędu Miejskiego w Iłży po dokonaniu oceny prawie 200 prac nadesłanych na Konkurs Bożonarodzeniowych Ozdób Świątecznych wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii dzieci - 7-12 lat:: Weronika Glista z PSP Maziarze Stare, Zuzanna Różalska z PSP Pakosław, Izabela Dolega i Piotr Żebrowski z PSP Seredzice, Klaudia Jadwiga Okolus, Julia Ocios, Nikodem Surus i Olga Kiepas z PSP Jasieniec Iłżecki, Anna Łosiak z PSP Błaziny, Wiktor Borus, Angelika Borus, Suzanna Madejska, Arkadiusz Michalik, Aleksander Kosterna, Olga Pałka, Adam Siwiec, Oliwia Stefankiewicz, Ernest Binkowski, Bartłomiej Żak i Piotr Mazur z PSP Iłża:

W kategorii młodzieżowej - 13-18 lat laureatami zostały: Katarzyna Tusińska z SP z oddziałami gimnazjalnymi w Iłży, Małgorzata Grzegorczyk z SP z oddziałami gimnazjalnymi w Iłży, Eliza Moniewska z ZSP w Iłży.

Te osoby otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Gminy Iłża i Dom Kultury w Iłży.

W kategorii osób dorosłych nagrodzeni zostali : Lidia Zakrzewska z DPS w Krzyżanowicach oraz Joanna Węgrzyn i Marcin Sulikowski z WTZ w Jedlance Starej.

Z uwagi na zgłoszenie pojedynczych prac w tej kategorii konkursowej przez poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich Jury postanowiło przyznać dla wszystkich tych instytucji pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez Samorząd Gminy i Dom Kultury w Iłży: KGW Pakosław, KGW Jedlanka Nowa, KGW Chwałowice, KGW Starosiedlice oraz Pracownia Rękodzielnicza Domu Kultury w Iłży.

Również w holu urzędu rodzice dzieci ze szkół podstawowych mogli wziąć udział w zbiórce pieniędzy na wózek jednego z uczniów podstawówki.

 

Polecamy
Polecamy inne galerie
Festiwal im. Józefa Myszki 2014II Iłżecki Półmaraton CharytatywnyJarmark Bożonarodzeniowy 2016
Popularne artykuły
Jarmark Bożonarodzeniowy i Miejsko-Gminna WigiliaZaadoptuj psaTradycje i zwyczaje andrzejkowe w iłżeckiej bibliotece

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.