W Iłży powstanie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet ma rozpocząć działalność na początku przyszłego roku. Nabór ma się rozpocząć już w styczniu, wszystkie potrzebne dokumenty już są, podobnie jak kandydatury osób do Rady Programowej.
Wiadomo już, że jednym z wykładowców będzie prof. Roch Sulima, który pochodzi z Chwałowic a obecnie przebywa na emeryturze. Profesor wykładał na Uniwersytecie Warszawskim i Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Jak zapewniają organizatorzy, jest tez kilka osób z tytułami doktorskimi, które wykładają na uniwersytecie i chętnie wesprą iłżecka inicjatywę, z kadrą nie byłoby więc problemu.
Oferta iłżeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku będzie bogata. W planach są prelekcje, także sesje wyjazdowe, np. do Sandomierza, Kazimierza nad Wisłą, gdzie można by pooglądać zabytki i usłyszeć o nich wielu ciekawych rzeczy. Organizatorzy planują również wyjazdy na uczelnie medyczne i wykłady na temat zdrowia, głównie na temat schorzeń osób w starszym wieku. Po drodze oczywiście zwiedzanie ciekawych miejsc.
Po skompletowaniu Rady Programowej, wybrana zostanie Rada Słuchaczy. Chętnych nie będzie brakowało, bo chęć uczestniczenia w zajęciach zadeklarowali już m.in.: członkowie Klubu Seniora, Klubu Wokalnego, Orkiestry Dętej czy słuchacze spotkań podróżniczych. Podczas Dnia Seniora również wiele osób wyraziło zainteresowanie. Uniwersytet zacznie działać jak tylko będzie gotowa nowa sala widowiskowo-kinowa w Iłży. A jej otwarcie planowane jest na początku 2018 roku.

Polecamy
... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.