Marszałek Piłsudski w iłżeckim Muzeum Regionalnym

Szanowni Państwo!

Muzeum Regionalne w Iłży zaprasza 9 listopada 2017 r. na otwarcie wystawy:

„Przywołane pamięcią. Józef Piłsudski reminiscencje z kolekcji Marcina Gębury"

W bieżącym roku przypada 150-lecie urodzin Józefa Piłsudskiego. W związku z tą rocznicą Sejm Rzeczypospolitej ogłosił Marszałka jednym z patronów 2017 roku.

Pragnąc uczcić jubileusz tego wielkiego Polaka, Muzeum Regionalne w Iłży zorganizowało wystawę przypominającą jego postać, prezentując pochodzącą ze zbiorów prywatnych Pana Marcina Gębury kolekcję, którą gromadził z poświęceniem i pasją przez wiele lat.

Zostanie ona w najbliższy czwartek zaprezentowana w iłżeckim Muzeum Regionalnym, na wystawie poświęconej Józefowi Piłsudskiemu. Przedmioty pochodzą z okresu dwudziestolecia międzywojennego i upamiętniają Marszałka oraz są zarazem wyrazem swoistego kultu jaki miał miejsce w tamtych czasach. Na ekspozycję składają się archiwalne już czasopisma, popiersia, zdjęcia i unikatowe bibeloty, które ukazują jak ważną osobą w międzywojniu był dla nas Piłsudski. Zabytkowe meble oraz wystrój sal zapewnią atmosferę przełomu lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, co pozwoli przez chwilę poczuć klimat przedwojennej Polski.

 

Polecamy
Popularne artykuły
Jarmark Bożonarodzeniowy i Miejsko-Gminna WigiliaZaadoptuj psaTradycje i zwyczaje andrzejkowe w iłżeckiej bibliotece

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.