Leśmian już na stałe w Iłży.
Leśmian już na stałe w Iłży.Leśmian już na stałe w Iłży.Leśmian już na stałe w Iłży.Leśmian już na stałe w Iłży.Leśmian już na stałe w Iłży.Leśmian już na stałe w Iłży.

Niezwykłą atrakcję ufundował mieszkańcom gminy iłżecki Dom Kultury.
W dniu wczorajszym na terenie rynku miejskiego w Iłży odbyło się niezwykłe wydarzenie. Otóż na stałe już do Iłży sprowadził się Bolesław Leśmian. Uroczyście powitali go przedstawiciele lokalnego samorządu oaz mieszkańcy. Panowie Andrzej Moskwa oraz Józef Skrobisz wręczyli nowemu iłżaninowi klucze do domu. Zamieszka on w jednej z kamienic przy Pl. 11 go listopada. Sam poeta po przekazaniu wielu ciepłych słów wsiadł w automobil i udał się na odpoczynek.
Co ciekawe, wydarzenie było do końca utrzymywane w największej tajemnicy a o jego organizacji wiedzieli tylko najbliżsi współpracownicy Domu Kultury w Iłży. Trudno więc się dziwić, że niepowtarzalna scenografia wywoływała zdziwienie na oczach przypadkowych przechodniów.

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.