Absolwenci akademii muzycznych zaśpiewali dla iłżan
Absolwenci akademii muzycznych zaśpiewali dla iłżanAbsolwenci akademii muzycznych zaśpiewali dla iłżanAbsolwenci akademii muzycznych zaśpiewali dla iłżanAbsolwenci akademii muzycznych zaśpiewali dla iłżanAbsolwenci akademii muzycznych zaśpiewali dla iłżan

To była solidna dawka kultury. W niedzielę, 22 października, w Galerii Domu Kultury odbył się koncert w wykonaniu studentów i absolwentów akademii muzycznych, zorganizowany z okazji Europejskiego Dnia Seniora oraz Dnia Papieskiego.
-Postanowiliśmy połączyć te dwie okazje. Zazwyczaj koncert z okazji Dnia Papieskiego organizowaliśmy w kościele, jednak zanim zestroiliśmy wszystko to trwało i odbywało się kosztem jakości. Stąd decyzja o koncercie w naszych murach. Tak jest łatwiej i już przy takiej formie zostaniemy- tłumaczy Krzysztof Kozera, dyrektor iłżeckiego Domu Kultury. Koncert, odbył się z udziałem profesjonalistów. Wystąpili absolwenci akademii muzycznych, m.in. z Katowic, Łodzi czy Bydgoszczy: Agnieszka Kwiatek - AM Katowice - śpiew, sopran, Anna Czarnowska-Połomska - AM Katowice - wiolonczela, Magdalena Pałgan - AM Bydgoszcz - skrzypce, Mariusz Połomka - AM Łódź - skrzypce, Kamil Jóźwik - UJK Kielce - organy.
Koncert trwał ponad godzinę, nie obyło się bez bisów. Artyści wykonali znane, często wykonywane przez duże orkiestry utwory. Publiczność zachwycona a sala była zapełniona po brzegi. - Musieliśmy robić dostawki - mówi dyrektor. Na zakończenie był akcent okolicznościowy. Były życzenia i kwiaty przekazane na ręce przedstawicieli organizacji, które działają w Iłży.
Niedzielny koncert to zalążek tego co będzie się działo w nowej sali widowiskowo-kinowej, która powstaje przy Domu Kultury. - Duża frekwencja pokazała, że jest zapotrzebowanie na taką formę kultury, naprawdę fajnie to wyszło. Dlatego takie koncerty będziemy organizowali raz na kwartał. Kolejny już w nowym roku w nowej sali - zapowiada Krzysztof Kozera.

Polecamy
Popularne artykuły
Jarmark Bożonarodzeniowy i Miejsko-Gminna WigiliaZaadoptuj psaTradycje i zwyczaje andrzejkowe w iłżeckiej bibliotece

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.