Uczcili pamięć o poległych pod Seredzicami
Uczcili pamięć o poległych pod SeredzicamiUczcili pamięć o poległych pod Seredzicami

W niedzielę, 15 października, mieszkańcy Seredzic i władze Iłży uczcili pamięć bitwy batalionów chłopskich pod Seredzicami. - Uroczystości tradycyjnie odbywają się w trzecią niedzielę października - mówi Andrzej Moskwa, burmistrz Iłży.
Najpierw była msza święta w kościele w Seredzicach w intencji pomordowanych. Po mszy zostały złożone wieńce pod pomnikiem przy kościele, następnie uczestnicy udali się do lasu na końca wsi, gdzie znajduje się drugi pomnik. - Przy obu pomnikach wartę zaciągnęło Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 51 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych - wyjaśnia Andrzej Moskwa.
W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Iłży Andrzej Moskwa, Zastępca Marek Łuszczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skrobisz, radny Marek Jarosz i poseł Dariusz Bąk. Obecni byli także strażacy oraz uczniowie szkoły podstawowej w Seredzicach, którzy zadbali o część artystyczną uroczystości.

Polecamy
Popularne artykuły
Jarmark Bożonarodzeniowy i Miejsko-Gminna WigiliaZaadoptuj psaTradycje i zwyczaje andrzejkowe w iłżeckiej bibliotece

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.