W podstawówce było wyjątkowo uroczyście
W podstawówce było wyjątkowo uroczyścieW podstawówce było wyjątkowo uroczyścieW podstawówce było wyjątkowo uroczyścieW podstawówce było wyjątkowo uroczyścieW podstawówce było wyjątkowo uroczyście

Ślubowanie w wykonaniu wdzięcznych pierwszoklasistów i akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Piątek w Publicznej Szkole Podstawowej w Iłży był wyjątkowo uroczystym dniem. Najpierw o godzinie 9 ślubowanie na sztandar szkoły złożyli najmłodsi uczniowie - pierwszoklasiści. Sztandar został wprowadzony przy dźwiękach werblistów a do ślubowania przystąpiło 65 uczniów z trzech klas.
Dzieci recytowały i śpiewały, na tę uroczystość przybyli oczywiście z rodzicami, to zawsze bardzo wzruszająca uroczystość a dzieciaczki wyglądają wyjątkowo wdzięcznie - mówi Małgorzata Stasiło, dyrektorka szkoły.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej została w tym roku podzielona na dwie części. W czwartek akademia odbyła się w murach dawnego gimnazjum przy ul. Bodzentyńskiej, które teraz zostało wcielone do podstawówki. Świętowali tam uczniowie trzech klas: siódmej oraz pozostałe oddziały gimnazjalne. W piątek uroczystość odbyła się w siedzibie szkoły przy ul. Wójtowskiej. Tu akademia została zorganizowana z udziałem dzieci z klas 1-6.
W czwartek uroczystość uświetnił burmistrz Iłży Andrzej Moskwa, który wręczył nagrodę burmistrza dla pani Moniki Sochy, w piątek wiceburmistrz Iłży Marek Łuszczek wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Iłży - Józefem Skrobiszem wręczyli nagrody paniom Małgorzacie Fręchowicz oraz Elżbiecie Noszczyk.
Po wręczeniu nagród na scenę wyszli uczniowie klasy 3b, którzy zaprezentowali program artystyczny. Była recytacja wierszy, wystąpił tez chór szkolny. - Klasa 6b przygotowała bardzo zabawny występ, bo uczniowie wcielili się w nas, nauczycieli. To pozwoliło nam nabrać dystansu do samych siebie, uczniowie są bardzo spostrzegawczy, bacznie wszystko obserwują - śmieje się pani dyrektor.
Całą uroczystość uprzyjemnił występ szkolnego chóru.

Polecamy
Popularne artykuły
Jarmark Bożonarodzeniowy i Miejsko-Gminna WigiliaZaadoptuj psaTradycje i zwyczaje andrzejkowe w iłżeckiej bibliotece

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.