Licealiści z Chwałowic już po ślubowaniu.
Licealiści z Chwałowic już po ślubowaniu.Licealiści z Chwałowic już po ślubowaniu.

Tradycją już jest, że w październiku uczniowie pierwszej klasy mundurowej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chwałowicach przystępują do ślubowania. W czwartek, 12 października, przystąpiło do niego 20 uczniów. - Ślubowania i inne imprezy zawsze odbywają się u nas w czwartki - tłumaczy Marek Gierasiński, dyrektor szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i zaciągnięciem warty. Zebranych przywitał dyrektor szkoły, następnie ślubowała młodzież. Uczniowie zaprezentowali kombat, czyli pokaz ćwiczeń wojskowych związanych z posługiwaniem się bronią. Nie mogło zabraknąć także salwy honorowej wykonanej przez starszych uczniów.
- Wszystko bardzo ładnie wypadło między innymi dzięki porucznikowi Tadeuszowi Pękale. Na uroczystość licznie przybyli rodzice i rodzina pierwszoklasistów- mówi Marek Gierasiński.
Obecnie w szkole uczy się 56 uczniów. Jak dodaje dyrektor, w tym roku szkolnym zostały wprowadzone stopnie: młody kadet, kadet czy starszy kadet. - Im większy wkład w działania promocyjne szkoły, tym wyższy stopień - tłumaczy dyrektor.
W przyszłym tygodniu, w czwartek, odbędą się otrzęsiny.
Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku szkoła została zgłoszona do programu edukacyjnego „Proobronni - Terytorialni". Program został objęty patronatem honorowym Ministera Edukacji Narodowej, nadzór merytoryczny sprawuje Biuro do Spraw Proobronnych MON. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. W program zaangażowane jest także Wojsko Polskie.
Podczas uroczystości samorząd gminny reprezentowali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Iłży Józef Skrobisz oraz Zastępca Burmistrza Iłży Marek Łuszczek.

Polecamy
Pobiegnij w Półmaratonie i pomóż Agacie - uczennicy iłżeckiego gimnazjum.
Popularne artykuły
VI Iłżecki Półmaraton Charytatywny 16 września !Konkurs fotograficzny „Portret Zamku”.Tajemnice iłżeckiego zamku.
... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.