Nowy samochód pożarniczy dla OSP Iłża już jest !
Nowy samochód pożarniczy dla OSP Iłża już jest !Nowy samochód pożarniczy dla OSP Iłża już jest !Nowy samochód pożarniczy dla OSP Iłża już jest !Nowy samochód pożarniczy dla OSP Iłża już jest !Nowy samochód pożarniczy dla OSP Iłża już jest !

W minioną środę 30 sierpnia Ochotnicza Straż Pożarna w Iłży otrzymała fabrycznie nowy samochód pożarniczy. Jest to pojazd zbudowany na podwoziu marki VOLVO napędzany silnikiem o mocy 280 KM. Z uwagi na ilość środka gaśniczego (3 m3) jest on klasyfikowany jako średni pojazd ratowniczo gaśniczy co oznacza, że dzięki swojej zwrotności może służyć do szerokiego zakresu reagowania. Oprócz tradycyjnych linii gaśniczych auto posiada również linię szybkiego natarcia oraz działko wodne umieszczone na dachu. Pojazd wejdzie do podziału bojowego jeszcze we wrześniu zastępując wysłużone już IVECO.
Koszt zakupu pojazdu wyniósł 749.800,00 zł. przy czym większość środków pochodziła ze źródeł zewnętrznych, w tym 340 tyś zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, 60 tys. ze środków ubezpieczeniowych, 100 tys. zł. z budżetu PSP oraz 100 tys. z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. Brakujące środki zabezpieczył samorząd gminny.

Polecamy
Popularne artykuły
Opowieści fotografią utrwaloneUdane Święto PlonówV Iłżecki Półmaraton Charytatywny - ruszyły zapisy!

 Kamera - Rynek

 

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.