Nowy wóz ratowniczo gaśniczy dla OSP Iłża

Wszystko wskazuje na to, że niebawem jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Iłży zostanie doposażona w fabrycznie nowy samochód ratowniczo gaśniczy, w miniony poniedziałek została podpisana umowa z dostawcą. Przetarg wygrała firma Bocar sp. z o.o. z Korwinowa za kwotę blisko 750 tys. zł. Wspomniany pojazd będzie zbudowany na podwoziu marki Volvo FL oferującym silnik o mocy 285 KM. Na wyposażeniu pojazdy znajdą się m.in. napęd na wszystkie osie, zbiornik wody o pojemności 3000 l, działko wodne oraz wysokociśnieniowy zestaw tzw. szybkiego natarcia. Pojazd będzie spełniał najwyższe standardy pod względem mobilności, ekologii oraz wyposażenia, co w znacznym stopniu podwyższy zdolności bojowe jednostki. Dostawa pojazdu ma nastąpić najpóźniej do 30 sierpnia bieżącego roku, docelowo zastąpi on obecny samochód marki Iveco.
Zakup pojazdu będzie wsparty środkami pochodzących ze źródeł zewnętrznych.

Polecamy
Popularne artykuły
Żłobek już w przyszłym roku.Konkurs plastyczny - Rok Zamku IłżeckiegoMazowszanie w akcji, zapraszamy do obejrzenia pełnej wersji filmu.

 Kamera - Rynek

 

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.