Siatkarze z trzynastu gmin zagrali w Iłży
Siatkarze z trzynastu gmin zagrali w IłżySiatkarze z trzynastu gmin zagrali w IłżySiatkarze z trzynastu gmin zagrali w IłżySiatkarze z trzynastu gmin zagrali w Iłży

Trzynaście zespołów z gmin powiatu radomskiego uczestniczyło w siatkarskim turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni. Tym razem odbył się on w piątek, 9 grudnia w Publicznym Gimnazjum imienia Armii Krajowej w Iłży. W zawodach wzięło udział ok. 160 młodych zawodników ze szkół gimnazjalnych. – Przyjechał nawet Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Był też Mariusz Szyszko, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Czarni Radom – mówił Janusz Szmit, dyrektor gimnazjum. Zanim siatkarze rozpoczęli turniej, odbyła się rozgrzewka, którą poprowadził Marcin Grabowski z Cerradu Czarnych Radom. Później przyszedł czas na prawdziwe sportowe zmagania, które trwały ponad sześć godzin. Turniej odbywał się jednocześnie na trzech boiskach. Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna z Przysuchy. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wolanowa a trzecie z Pionek. Kolejne miejsca zajęły drużyny z gmin: Przytyk, Zwoleń, Gniewoszów, Iłża, Gózd, Wierzbica, Zakrzew, Białobrzegi, Garbatka-Letnisko i Kozienice. - Cieszę się, że turniej odbył się akurat u nas. W ubiegłym roku był to Radom – mówił Andrzej Moskwa, burmistrz Iłży. – Współpraca ze Stowarzyszeniem Czarni Radom bardzo dobrze się układa, jestem zwolennikiem promocji sportu - dodał.

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.