Stypendyści nagrodzeni
Stypendyści nagrodzeniStypendyści nagrodzeniStypendyści nagrodzeniStypendyści nagrodzeni

W Urzędzie Miejskim w Iłży odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów z Fundacji Żaczek Iłżaczek. Lokalny Fundusz Stypendialny wspomógł zdolnych uczniów już po raz kolejny. Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 5 grudnia w sali konferencyjnej urzędu. Tego dnia przypadł też Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Na tę ceremonię przybyli liczni goście, sponsorzy, rodzice stypendystów oraz ich nauczyciele.

Fundusz Żaczek - Iłżaczek od 15 lat wspiera uzdolnioną młodzież ziemi iłżeckiej. Utworzony został przez indywidualnych darczyńców skupionych wokół pochodzącej z Gminy Iłża, a mieszkającej aktualnie w Warszawie rodziny Kiepasów. Fundusz wspierany jest również przez Fundację Stefana Batorego w Warszawie oraz Stowarzyszenie Świętokrzyski Fundusz Lokalnych w Kielcach. Kandydatów na stypendystów zgłosiła dyrekcja szkół. Pod uwagę brani byli tylko uczniowie ze średnią ocen na koniec roku szkolnego minimum 4. Poza tym kandydaci musieli posiadać określone zainteresowania potwierdzone osiągnięciami w konkursach oraz olimpiadach i pochodzić z niezamożnej rodziny. W tym roku Komisja Stypendialna z udziałem przedstawicieli fundatorów, dyrektorów szkół i ośrodków opieki społecznej przyznali stypendia dwunastu uczniom.

Stypendia otrzymali uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika stypendia otrzymało pięć osób: Anna Bukowska, Aleksandra Bukowska, Zofia Marcula, Natalia Ruśkowska oraz Aleksandra Sokołowska.

Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica - troje uczniów: Eliza Moniewska, Magdalena Rozwadowska i Angelika Dróżdż.

Z Centrum Kształcenia Ustawicznego - stypendium otrzymała Natalia Winiarska. Z Publicznego Gimnazjum Gminnego im. Armii Krajowej stypendium otrzymały: Wiktoria Chamerska, Oliwia Miernik i Natalia Cybulska.

W ceremonii uczestniczyli Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skrobisz wraz z Radnymi Rady Miejskiej. Obecny był także burmistrz Iłży Andrzej Moskwa. Oprócz władz samorządowych i radnych w gronie darczyńców znaleźli się także przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne.

 

Polecamy
Popularne artykuły
Strażacy otrzymali nowy sprzęt!105 urodziny Pani Marianny!Nowa targowica z Iłży

 Kamera - Rynek

... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.