Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe zakończone
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe zakończoneOgólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe zakończoneOgólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe zakończoneOgólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe zakończone
W czwartek w iłżeckim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gmin Kazanów, Rzeczniów i Iłża.
W jury zasiedli przewodniczący zarządu okręgowego Towarzystwa Kultury Teatralnej Radom Jerzy Iwański oraz członek zarządu Marek Ślufarski.
W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Po obejrzeniu 80 prezentacji konkursowych do konkursu recytatorskiego w Radomiu zakwalifikowali się Wiktor Kępczyk z Publicznego Przedszkole w Pawliczce, Natalia Kaca z podstawówki w Grabowcu, Mikołaj Majewski z przedszkola w Kazanowie, Patrycja Kołodziejczyk z gimnazjum w Kazanowie, Natalia Witczak z iłżeckiej podstawówki oraz Wiktoria Sielwanowska z gimnazjum w Iłży.
Wyróżnienia otrzymało 19 osób. Ponadto do udziału w konkursie Warszawska Syrenka zakwalifikowali się: Weronika Szczepanowska z podstawówki w Kazanowie, Jakub Pietrzyk z podstawówki w Zakrzówku i Jakub Cheda iłżeckiej podstawówki.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w kategorii recytacji zakwalifikowano Sebastiana Sawickiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłży a w kategorii „Poezji śpiewanej” Izabelę Durasiewicz z Domu Kultury w Iłży.
- Poziom artystyczny prezentacji konkursowych był wysoki i bardzo wyrównany. Osoby zakwalifikowane do eliminacji okręgowych OKR, konkursu „Warszawska Syrenka” oraz Małego Konkursu Recytatorskiego wyróżniały się dobrym doborem repertuaru, ciekawą interpretacją wybranych tekstów literackich oraz prawidłowym doborem środków wyrazu artystycznego – mówi Krzysztof Kozera, dyrektor iłżeckiego Domu Kultury.

Eliminacje rejonowe zakończone

Polecamy
Pobiegnij w Półmaratonie i pomóż Agacie - uczennicy iłżeckiego gimnazjum.
Popularne artykuły
Od poniedziałku kibicujemy w Anatolu !. VI Iłżecki Półmaraton Charytatywny 16 września !Konkurs fotograficzny „Portret Zamku”.
... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.