Maluchy w bibliotece
Maluchy w biblioteceMaluchy w biblioteceMaluchy w bibliotece

W słoneczne czerwcowe przedpołudnie (25 czerwca), Oddział dla Dzieci iłżeckiej biblioteki odwiedziły maluchy z Samorządowego Przedszkola w Iłży. Po całorocznej współpracy i wizytach bibliotekarki w przedszkolu, przyszedł czas na rewizytę maluchów. Dzieciaki pierwszy raz całą grupą odwiedziły naszą bibliotekę. Z wielką ciekawością odkrywały „tajemnice" biblioteki. Dzieci zapoznały się z pojęciami: bibliotekarz, biblioteka, księgarnia, wypożyczalnia, czytelnia. Maluchy pięknie odpowiadały na pytania dotyczące szacunku do książek oraz zachowania w bibliotece. Dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka i jak miło można spędzać w niej czas. Poznały zasady korzystania i zapisu. Brały również udział w przygotowanych zabawach i animacjach wokół książek, zgadywankach i zagadkach literackich, a że dzieci na pytania odpowiadały śpiewająco - więc każde otrzymało słodki upominek. Ponadto dzieci brały udział w konkursach literackich i zagadkach, w których wykazały się ogromną znajomością bajek. Takie spotkania "zaszczepiają" w dzieciach sympatię do książki od najmłodszych lat.
Maluchy wysłuchały wiersza „Abecadło" Juliana Tuwima i odgadywały literki z polskiego alfabetu - odpowiedzi były celujące. Dowiedziały się również, czym różni się abecadło od alfabetu. Maluchy zgodnym chórem zadeklarowały chęć częstego odwiedzania biblioteki, a na zakończenie wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Jemiołek i Elżbietą Pożogą, zaprezentowały taniec krasnoludków i wręczyły piękny bukiet kwiatów dla bibliotekarek.
Biblioteka przekazała podziękowanie na ręce dyrektor przedszkola Cecylii Gut za całoroczną współpracę. Również za współpracę, podziękowania otrzymały Elżbieta Pożoga oraz Małgorzata Jemiołek za prowadzenie w Samorządowym Przedszkolu punktu bibliotecznego do którego przez cały rok szkolny trafiały książki z działu dziecięcego iłżeckiej biblioteki.

Administrator
Polecamy
Pobiegnij w Półmaratonie i pomóż Agacie - uczennicy iłżeckiego gimnazjum.
Popularne artykuły
Od poniedziałku kibicujemy w Anatolu !. VI Iłżecki Półmaraton Charytatywny 16 września !Konkurs fotograficzny „Portret Zamku”.
... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.