Jubileuszowy Festiwal Folkloru

Zespołu Pieśni i Tańca Kielce będzie gwiazdą jubileuszowego Festiwali Folkloru imienia Józefa Myszki. W tym roku mija 50 lat od śmierci artysty.
Z tej okazji przygotowywana została monografia dotycząca życia i twórczości artysty, której autorem jest Józef Wierzba, redaktor telewizyjny. Publikacja to 300 stronicowa książka w twardej oprawie. Autor zadał sobie wiele trudu podczas zbierania materiałów. W publikacji znajdziemy wiele ciekawych zdjęć oraz nowych faktów i ciekawostek z życia Józefa Myszki.
Odnowiony będzie także nagrobek artysty. Prace zakończą się lada dzień. Zmieniona zostanie błędna data śmierci, która znajduje się na obecnym nagrobku.

XX Festiwal Folkloru imienia Józefa Myszki odbędzie się w niedzielę, 20 lipca. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.15 mszą świętą w kościele parafialnym w intencji patrona festiwalu i twórców ludowych o godzinie. Po mszy nastąpi przemarsz zespołów folklorystycznych ulicami miasta do Amfiteatru. Tam odbędą się prezentacje konkursowe zespołów śpiewaczych, kapel i solistów. O godzinie 20.30 jury ogłosi wyniki i nagrodzi zwycięzców. Po tym nastąpi dalsza część występu Zespołu Pieśni i Tańca Kielce.

Organizatorzy zaplanowali imprezy towarzyszące: koncerty muzyki inspirowanej folklorem, kiermasz sztuki ludowej i wydawnictw regionalnych.
Organizatorami imprezy są: Dom Kultury w Iłży, Gmina Iłża i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Iłżeckiej przy udziale Powiatu Radomskiego i MGOSiR
Iłża. Patronat nad imprezą objął Starosta Radomski Mirosław Ślifirczyk i Burmistrz Iłży Andrzej Moskwa.

 

Admin
Polecamy
Pobiegnij w Półmaratonie i pomóż Agacie - uczennicy iłżeckiego gimnazjum.
Popularne artykuły
Od poniedziałku kibicujemy w Anatolu !. VI Iłżecki Półmaraton Charytatywny 16 września !Konkurs fotograficzny „Portret Zamku”.
... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.