Wizyta przedszkolaków w Publicznym Gimnazjum Gminnym
Wizyta przedszkolaków w Publicznym Gimnazjum GminnymWizyta przedszkolaków w Publicznym Gimnazjum GminnymWizyta przedszkolaków w Publicznym Gimnazjum GminnymWizyta przedszkolaków w Publicznym Gimnazjum Gminnym

W dniu 17 czerwca 2014 roku już po raz drugi halę sportową Publicznego Gimnazjum Gminnego w Iłży wypełniły dzieci ze swoimi wychowawczyniami z Samorządowego Przedszkola oraz Przedszkola „Bajkowy Dworek” w Iłży. Swoją obecnością zaszczycili: Zastępca Burmistrza w Iłży – Pan Marek Łuszczek oraz dyrektor Samorządowego Przedszkola - Pani Cecylia Gut i pani Aneta Wiatrowska – Heda - dyrektor „Bajkowego Dworku”. Zebranych Gości powitał dyrektor gimnazjum – Pan Janusz Szmit.
Dzieci przybyły na zaproszenie Młodzieżowego Koła Wolontariatu działającego przy szkole, którego opiekunem jest nauczycielka Elżbieta Bieniek.
Od września wolontariusze systematycznie pomagali w opiece nad maluchami, organizując gry i zabawy, ucząc piosenek, czytając książki.
Na podsumowanie całorocznej pracy wolontariusze przygotowali dla dzieci przedstawienie, do którego sami napisali scenariusz zatytułowany: „Poszukiwanie Czerwonego Kapturka – prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”. Na początek dzieci z „Bajkowego Dworku” swoim śpiewem wprowadziły nastrój bajkowy. Scenariusz przewidział w trakcie przedstawienia dwa konkursy dla przedszkolaków, podczas których dzieci bardzo trafnie i żywiołowo odpowiadały na pytania wolontariuszy. Przedstawienie było dopełniane piosenkami z różnych bajek, a także wspólnymi tańcami. Po występie wolontariuszy tańcem i piosenkami zaprezentowały się dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Na zakończenie wizyty w gimnazjum przedszkolaki otrzymały słodycze i soki ufundowane przez Urząd Miasta w Iłży.
Maluchy zadowolone z wizyty obiecały, że będą pamiętać o swoich wolontariuszach i od września zapraszają ich do swoich przedszkoli. Natomiast panie Dyrektor, podziękowały wolontariuszom i opiekunowi koła, obdarzając ich drobnymi upominkami. Zastępca Burmistrza – pan Marek Łuszczek oraz dyrektor szkoły – pan Janusz Szmit wręczyli Paniom Dyrektor podziękowania i pamiątkowe książki.

Polecamy
Pobiegnij w Półmaratonie i pomóż Agacie - uczennicy iłżeckiego gimnazjum.
Popularne artykuły
Od poniedziałku kibicujemy w Anatolu !. VI Iłżecki Półmaraton Charytatywny 16 września !Konkurs fotograficzny „Portret Zamku”.
... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.