Historyczny weekend w Iłży

Zbliżający się weekend zapowiada się bardzo historycznie. W sobotę 28 czerwca odbędzie się Rajd Rowerowy Szlakiem Legionu Puławskiego. Ukoronowaniem rajdu będzie odsłonięcie tablicy inskrypcyjnej z nazwiskami poległych legionistów w bitwie pod Pakosławiem. Wykonawcą tablicy jest SRH 51 pp Strzelców Kresowych z Iłży wraz z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W trakcie rajdu uczestnicy tradycyjnie zwiedzą miejsca pamięci znajdujące się na terenie gminy Iłża.
Do rajdu można się zgłaszać w recepcji MGOSiR w Iłży.
Dzień później, czyli w niedzielę, 29 czerwca odbędzie się kolejna edycja Pikniku Historycznego. Impreza będzie nawiązywać do wydarzeń z maja 1915 roku, kiedy pod Pakosławiem doszło do bitwy stoczonej przez Legion Puławski z wojskami pruskimi. Wszystko odbędzie się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Iłży, co pozwoli na użycie dużo bardziej wymagających efektów pirotechnicznych oraz budowę linii okopowych zgodnych ze sztuką pionierską początku XX wieku. Scenariusz widowiska przygotowali Tomasz Gliński oraz Przemysław Bednarczyk Będą też stanowiska handlowe dla miłośników militariów oraz kolekcjonerów. Wstęp wolny

Polecamy
Pobiegnij w Półmaratonie i pomóż Agacie - uczennicy iłżeckiego gimnazjum.
Popularne artykuły
Od poniedziałku kibicujemy w Anatolu !. VI Iłżecki Półmaraton Charytatywny 16 września !Konkurs fotograficzny „Portret Zamku”.
... loading
Aby wpisać się na naszą listę mailingową proszę podać swój adres e-mail. Jeśli chcesz się wypisać wpisz ponownie swój adres.